استاندار: پروژه پتروشیمی مکران، پایه برون رفت استان سیستان و بلوچستان از هر نگرانی

استاندار: پروژه پتروشیمی مکران، پایه برون رفت استان سیستان و بلوچستان از هر نگرانی

www.mokran.ir/?p=3558

نشست هم اندیشی مسئولان استانی و کشوری ظهر امروز با حضور استاندار سیستان وبلوچستان و رئیس سازمان محیط زیست کشور در سالن جلسات شهرک پتروشیمی مکران برگزار شد.
استاندار بیان کرد: حضور مسئولان کشوری در سیستان و بلوچستان بخصوص با واقع شدن استان در مسیر نو و رشد ملی نشان از وسعت اهمیت عصر جدیدی است که در ان قرار داریم.
مهندس هاشمی خاطر نشان کرد:برای رسیدن به  انچه مطلوب اینده این منطقه است باید نگاهمان را وسعت بخشیم و نگاهمان را به عصر کوتاهی که در ان قرار داریم محدود نکنیم.
استاندار نگاه جامع توام با آینده نگری را اولین انتظار خود از مسئولین اعلام کرد و افزود:ما باید در مسیری پیش برویم که کارافرین ما به زحمت نیفتد  و هیچ مانعی در این مسیر وجودنداشته باشد.
علی اوسط هاشمی با ذکر این مطلب که مسئولان باید پروژه شهرک پتروشیمی مکران را ملی ببینند افزود:امروزه نگاه بلند دولت و رهبری به سیستان وبلوچستان و همچنین اقبال اورندگان صنعت در تاریخ این استان اتفاقی بی سابقه را دراستان رقم زده است.
مهندس هاشمی اظهار داشت: امروز برجامی وجود ندارد که مارا به سمت صنایع کهنه بکشاند و مردم ما باید خوشحال باشند که دروازه دید جهان به روی کشور ما باز شده است.
شهرک پتروشیمی مکران در محدوده ی منطقه آزادتجاری صنعتی چابهار و در فاصله ۲۰ کیلومتری از مرکز چابهار در زمینی به وسعت ۱۲۰۰ هکتار بناشده است.
این شهرک که متولی احداث خط لوله متان و اتان به چابهار می باشدزمینه ی اشتغال مستقیم ۱۶ هزار نفر و اشتغال غیر مستقیم ۴۰هزار نفر را فراهم کرده است. این طرح طی برنامه یک ساله در سه فاز ۱۸ واحدی فازبندی شده است که صدور مجوز احداث ۴ واحد آن از طرف سازمان محیط زیست اولین گام مهم درراستای پیشرفت این طرح میباشد.

مکان یابی لازمه توسعه شهرک پتروشیمی مکران

ریاست سازمان محیط زیست کشور:مکان یابی به عنوان اولین و مهم ترین مولفه ، لازمه توسعه پروژه شهرک پتروشیمی مکران است

نشست هم اندیشی مسوولان استانی و کشوری با حضور معاونت ریاست جمهور و استاندار سیستان و بلوچستان با هدف پیشرفت و توسعه پروژه شهرک پتروشیمی مکران  ظهردیروزدر سالن جلسات شهرک پتروشیمی مکران برگزار شد .
ابتکار در ابتدای امر از استاندار سیستان و بلوچستان در خصوص اهتمام ورزیدن در جهت توسعه و پیشرفت استان سیستان و بلوچستان قدردانی نمود و گفت:توجه دولت به توسعه سواحل سیستان و بلوچستان رویکردی مهم و موثر است .
وی در ادامه گفت:توجه به سواحل این استان یک جهت گیری موثر و حائز اهمیت است که فشار را از مناطق فلات مرکزی کم می کند .
ریاست سازمان محیط زیست کشور خاطر نشان کرد:ما باید در سطح ملی به یک توزیع منطقی دست یابیم و این خود نیازمند سیاستگذاری های جدی تری است.
ابتکار اضافه کرد:با توجه به ساحلی بودن منطقه چابهار ظرفیت های محیط زیست استان باید ارزیابی شده و مورد توجه قرار گیرد .
وی افزود:ما به دنبال همسان نمودن توسعه در همه نقاط کشور با در نظر گرفتن مسائل زیست محیطی هستیم.
ابتکار در ادامه گفت: توجه به ضرورت اهمیت محیط زیست در سطح بین الملل به معاهده پاریس منتهی شد که کاهش ۱۲ درصدی انتشار گازهای گلخانه ای را به دنبال داشت.
این مسوول اظهار داشت:ما برای حفظ تعامل خود با دنیا ،باید مکان یابی را پیش از هرگونه ارزیابی زیست محیطی در دستور کار خود قرار دهیم .
وی در پایان تاکید کرد:باید از مشاورین قوی و بین المللی برای توسعه و پیشرفت شهرک پتروشیمی مکران استفاده کنیم چرا که ما آمادگی استقبال از نقطه نظرات مفید آن ها را داریم .

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]