بازدید مدیران ارشد شرکت پتروشیمی چین از شهرک پتروشیمی مکران

بازدید مدیران ارشد شرکت پتروشیمی چین از شهرک پتروشیمی مکران

www.mokran.ir/?p=3714

مدیران ارشد یک شرکت پتروشیمی چینی با هدف بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران و نیز پتانسیل‌های سومین قطب پتروشیمی کشور در چابهار از شهرک پتروشیمی مکران بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی مکران، مدیراین شرکت پتروشیمی در بازدید از شهرک پتروشیمی مکران، فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ایران را مناسب ارزیابی کرد و افزود ماموریت ما در این سفر تهیه گزارشی از طرح‌های مستقر در شهرک پتروشیمی مکران است.
این مقام عالی‌رتبه بخش خصوصی صنعت پتروشیمی چین با بیان اینکه شرکت مطبوع من طرح‌های مستقر در سومین قطب پتروشیمی ایران را به دقت رصد می‌کند افزود طرح‌هایی چون صنایع پتروشیمی مینوی نصر، گسترش انرژی پاسارگاد (سینا) و پتروشیمی بدر شرق از اولویت‌های ما برای سرمایه‌گذاری است و در این خصوص گزارش مفصلی را تهیه و تقدیم مقامات عالی و تصمیم‌گیر شرکت خواهیم نمود.
در این دیدار مهندس صفدرعلی اسدی معاون مدیرعامل و مدیر اجرایی شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران با بیان اینکه چابهار به عنوان سومین قطب پتروشیمی ایران مزایایی چون تخفیف در نرخ خوراک، دوری از منطقه تنگه هرمز و خلیج فارس، معافیت‌های مالیاتی بلند مدت، طرح‌های توسعه‌ای بندر شهید بهشتی، افق نزدیک دسترسی به شبکه سراسری ریلی کشور و سایر زیرساخت‌های مهم را در دست دارد که همگی بر جذابیت‌های چابهار برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی افزوده است.
اسدی تخفیف در نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی مستقر در شهرک پتروشیمی مکران را تا ۳۰% نسبت به سایر مناطق ایران از مزیت های مهم شهرک پتروشیمی مکران دانست و بیان داشت و افزود ۱۰ درصد این تخفیف به علت قرارگیری شهرک پتروشیمی مکران و طرح‌های پتروشیمی مستقر در آن در مناطق کمتر توسعه یافته، ۱۰درصد تخفیف در نرخ خوراک به علت پیش‌بینی تکمیل زنجیره ارزش محصولات الفین تا مرحله دوم و ۱۰ درصد نیز به علت تکمیل زنجیره ارزش محصولات الفین تا مرحله سوم می‌باشد که این میزان تخفیف در شرایط رقابتی بازار قدرت تولیدکننده را چه در عرصه صادرات و بین‌المللی و چه در بعد داخلی به شدت افزایش می‌دهد.
گفتنی است این شرکت بزرگ چینی با حدود ۴۰ سال تجربه، درساخت بیش از ۱۰۰ پروژه بزرگ و متوسط پتروشیمی فعالیت نموده است و دارای ۷ بخش مدیریت، ۱۰ شرکت ساختمانی تخصصی پتروشیمی، چندین تیم مدیریت پروژه و شاخه های خارج از کشور می باشد.
این شرکت با  بیش از ۱۸۰۰ کارمند و بیش از ۱۸۰ نفر انواع تکنسین‌های متخصص عمده فعالیت پتروشیمی خود را تا کنون در بازارهای آمریکای جنوبی و آفریقا و کشورهایی مانند آنگولا، کامبوج، سودان و نیجر معطوف داشته است که در صورت حضور در شهرک پتروشیمی مکران، حضور در میان سازندگان طرح‌های بالادستی پتروشیمی ایران و خاورمیانه را نیز تجربه خواهد نمود.

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]