بازدید وزیر اقتصاد از شهرک پتروشیمی مکران

بازدید وزیر اقتصاد از شهرک پتروشیمی مکران

www.mokran.ir/?p=3678

فرهاد دژپسند وزیراقتصاد و امور دارایی در بازدید از سومین قطب پتروشیمی کشور در شهرک پتروشیمی مکران چابهار گفت این مگاپروژه از اهمیت بالایی برخوردار است و انتظار می‌رود با برداشته شدن موانع پیش‌رو، شاهد تسریع در روند ساخت و سرمایه‌گذاری در آن باشیم.

فرهاد دژپسند وزیراقتصاد و امور دارایی در بازدید از سومین قطب پتروشیمی کشور در شهرک پتروشیمی مکران چابهار گفت :این مگاپروژه از اهمیت بالایی برخوردار است و انتظار می‌رود با برداشته شدن موانع پیش‌رو، شاهد تسریع در روند ساخت و سرمایه‌گذاری در آن باشیم.

فرهاد دژپسند گفت: علاوه بر مردم و مصرف کنندگان خانگی که به حق چشم‌به راه نعمت خدادادی گاز هستند، سایر صنایع بزرگ و کوچک جنوب سیستان و بلوچستان نیز چشم به همت پتروشیمی مکران برای انتقال گاز از ایرانشهر به چابهار دارند و لازم است با تمرکز توان، نسبت به تسریع در تکمیل این خط لوله اقدام نمائید.

دژپسند با تاکید بر اهمیت به تولید رسیدن هرچه‌ سریع‌تر واحدهای فرایندی پتروشیمی برای رفاه و اقتصاد منطقه گفت: مسئولین شهرک به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که نتیجه آن تسریع در راه‌اندازی واحدها باشد.

وزیر اقتصاد و امور دارایی با استماع معضلات و موانع پیش روی تامین‌کنندگان مالی و سرمایه‌گذاران در طرح‌های شهرک پتروشیمی مکران گفت: مدیران عالی شهرک از طریق وزارت اقتصاد این معضلات را با استفاده از تسهیلات پیگیری کنند و ما نیز در جهت تسهیل سرمایه‌گذاری در این طرح همکاری خواهیم نمود.

وی همچنین صندوق توسعه ملی را راهکاری مناسب برای این قبیل پروژه‌ها در مناطق محروم دانست و بر استفاده از آن تاکید نمود.

در این بازدید صفدرعلی اسدی معاون مدیرعامل و مدیر اجرایی شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران با ارائه توضیحاتی از آخرین روند پیشرفت‌های صورت گرفته، معضلات پیش رو، خواسته‌های سرمایه‌گذاران و خصوصا درخواست‌ها از سیستم مالی و پولی را بیان نمود.

همچنین نیکزاد قاسم پور مدیرعامل شرکت پتروعمران مکران، سید احمد حسینی مدیرعامل شرکت گسترش صنایع شیمیایی سینا و بهمن ابوطالبی مدیرعامل شرکت پتروشیمی بدر شرق با ارائه توضیحاتی نسبت به بیان گزارش پیشرفت کار اقدام نمودند.

گفتنی است دژپسند را در این بازدید مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و تنی چند از مقامات محلی همراهی می‌کردند.

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]