تامین آب شرب چابهار با ساخت بزرگترین آب شیرین‌کن سواحل مکران/ استاندار: آب و برق مهم‌ترین پروژه‌های قابل تعریف در سواحل است

تامین آب شرب چابهار با ساخت بزرگترین آب شیرین‌کن سواحل مکران/ استاندار: آب و برق مهم‌ترین پروژه‌های قابل تعریف در سواحل است

www.mokran.ir/?p=3629

عملیات اجرایی ساخت پروژه ساخت بزرگترین آب شیرین‌کن سواحل مکران در منطقه رمین چابهار با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، سرپرست سازمان منطقه آزاد چابهار و مقامات محلی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار تابناک شسشتان و بلوچستان، علیرضا منیری ابیانه مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی مکران در معرفی پروژه گفت: یکی از نیازهای اساسی طرح پتروشیمی مکران، انواع مختلف آب است که این شرکت با تاسیس دو بخش آب‌گیر و آب‌شیرین‌کن در سواحل مکران نسبت به تامین آب پتروشیمی مکران اقدام نموده است.

وی افزود: علاوه بر آب مورد نیاز پتروشیمی، یکی از معضلات اساسی جنوب شرق کشور آب شرب شهروندان است که همجواری این منطقه با اقیانوس، تلخی این تشنگی را دو چندان می‌کند.

منیری ادامه داد به همین علت و در راستای انجام بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی شهرک پتروشیمی مکران، آب‌شیرین‌کن با ظرفیتی مازاد بر نیاز صنایع شهرک پتروشیمی مکران طراحی و ساخته می‌شود تا نیازهای بخش شرب منطقه نیز تامین شود و بتوانیم بخش عمده نیازهای این حوزه را پاسخگو باشیم.

رضا صدری مدیرعامل شرکت آب نیروی مکران در تکمیل خبر گفت این پروژه در فتز اول با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حجم ۱۳۰۰۰ میلیارد ریال در مدت ۲۴ ماه ساخته خواهد شد تا علاوه بر تامین نیازهای پتروشیمی‌های مستقر در شهرک پتروشیمی مکران، بخش عمده‌ای از نیازهای مردم خطه چابهار و کنارک را تامین نماید.

گفتنی است تنها آب شیرین‌کن موجود در منطقه با توان شیرین‌سازی ۳۸۰۰۰ مترمکعب، توان رفع نیازهای کامل منطقه را ندارد و با افزایش ظرفیت ۸۰-۶۰ هزارمترمکعبی ظرفیت شیرین‌سازی با راه‌اندازی پروژه آب‌شیرین‌کن جدید، نیاز مردم شهرهای چابهار و کنارک تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

تامین آب شرب چابهار با ساخت بزرگترین آب شیرین‌کن سواحل مکران/ استاندار: آب و برق مهم‌ترین پروژه‌های قابل تعریف در سواحل استتامین آب شرب چابهار با ساخت بزرگترین آب شیرین‌کن سواحل مکران/ استاندار: آب و برق مهم‌ترین پروژه‌های قابل تعریف در سواحل استتامین آب شرب چابهار با ساخت بزرگترین آب شیرین‌کن سواحل مکران/ استاندار: آب و برق مهم‌ترین پروژه‌های قابل تعریف در سواحل استتامین آب شرب چابهار با ساخت بزرگترین آب شیرین‌کن سواحل مکران/ استاندار: آب و برق مهم‌ترین پروژه‌های قابل تعریف در سواحل است

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]