تحول عظیم ملی در چابهار تا کمتر از دو سال آینده

تحول عظیم ملی در چابهار تا کمتر از دو سال آینده

www.mokran.ir/?p=3445

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار زمان بهره برداری از خط انتقال گاز ایرانشهر-چابهار را سال ۹۸ اعلام کرد و گفت: هم زمان با رسیدن گاز به چابهار فاز اول پتروشیمی نیگن مکران به بهره برداری می رسد.

عبدالرحیم کردی درگفت وگو با خبرنگار ایسنا- اظهار کرد: فاز نخست پروژه نگین مکران با ظرفیت تولید سالانه ۸.۵ میلیون تن متانول و اشتغال زایی بیش از ھشت ھزار نفر تا اواسط سال ۹۸ به بھره برداری می رسد .

وی افزود: عملیات اجرایی پتروشیمی نگین مکران در سال ۹۱ و در قالب سه فاز آغاز شده که برآورد اولیه برای به اتمام رسیدن تمامی فازھای آن ۱۰ سال است .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان این که خوراک اصلی مجتمع پتروشیمی چابهار از نیروگاه گاز ایرانشهر تامین می شود تصریح کرد: عملیات اجرایی خط انتقال گاز ایرانشهر-چابهار با اعتباری بالغ بر هزار و صد میلیارد تومان به طول ۲۸۵کیلومتر از اسفند ۹۵ آغاز شده است و تا کنون۲۵کیلومتر از آن لوله گذاری شده است.

کردی زمان بهره‎برداری از این پروژه را بهار ۹۸ اعلام کرد و گفت: اعتبار این پروژه از طریق منابع داخلی شرکت پتروشیمی نگین مکران تامین می شود و پس از بهره برداری مردم شهر چابهار نیز از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه خط انتقال گاز به چابهار در سه جبهه در حال اجراست افزود: روزانه بیش از ۵۰۰نفر در پروژه خط لوله گاز ایرانشهر –چابهار مشغول به کار هستند که با فعال سازی جبهه های دیگر میزان اشتغال زایی به بیش از ۲هزارنفر نیز می‌رسد.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به مذاکره یک شرکت هندی با شرکت پتروشیمی نگین مکران برای احداث این کارخانه گفت: کارخانه اوره هند با سرمایه گذاری دوشرکت هندی و یک شرکت ایرانی به میزان ۸۰۰میلیون دلار در منطقه آزاد چابهار احداث می شود.

کردی هم چنین از ساخت نیروگاه ۳۴۰مگاواتی برق منطقه آزاد چابهار خبرداد و گفت: این نیروگاه با سرمایه گذاری ۷۸۰میلیارد تومان برای مصرف شهرک پتروشیمی نگین مکران توسط شرکت مپنا ساخته‌ می‌شود.

به گفته وی خوراک نیروگاه برق گاز متان است و بنا به پیش بینی ها ۲۸ ماه آینده به بهره‌بردای می‌رسد چراکه سعی شده هم زمان به رسیدن گاز به چابهار به افتتاح شود.

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]