توصیه عضو مجلس خبرگان رهبری به مسئولین برای تسریع در ساخت پتروشیمی مکران

توصیه عضو مجلس خبرگان رهبری به مسئولین برای تسریع در ساخت پتروشیمی مکران

www.mokran.ir/?p=3803

به گزارش خبرآنلاین، آیت الله بطحائی گلپایگانی، نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری در بازدید از سومین قطب پتروشیمی ایران گفت توسعه و آبادانی این منطقه از برکات نظام جمهوری اسلامی است و در قیاس با دوران پیش از انقلاب شاهد توسعه و آبادانی منطقه هستیم؛ هر چند با سطح ایده آل فاصله داریم.

آیت الله بطحائی گلپایگانی که به همراه عبدالغفور ایران‌نژاد نماینده مردم شهرستان های چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی از شهرک پتروشیمی مکران بازدید می کرد در بدو ورود مورد استقبال مدیران پتروشیمی مکران قرار گرفت و از پرسنل این سایت تقدیر به عمل آورد.

آیت الله بطحایی ضمن تقدیر از فعالیت های عمرانی صورت گرفته در این شهرک گفت: مسئله آبادانی سواحل مکران موضوعی است که کرارا مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است و مسئولان باید در این خصوص بیش از پیش تلاش کنند تا به سطح مطلوب توسعه در منطقه برسیم.

وی اقتصاد مقاومتی در عرصه عمل را راه حل بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز جامعه دانست و بیان داشت: نباید به لفظ اقتصاد مقاومتی بسنده کرد و بارها نیز به مسئولین توصیه موکد کرده‌ام که در ساخت مجتمع‌هایی چون شهرک پتروشیمی مکران اهتمام ویژه داشته باشند؛ چرا که مراکز صنعتی چون این شهرک سبب تعالی و رشد اقتصاد کشور می شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش شهرک پتروشیمی مکران و صنایع مادر مشابه گفت: این تصور و انتظار که اشتغال صرفا در مراکز دولتی و ادارات باشد از ابتدا غلط بود و باید برای ارتقای شاخص‌های اشتغال توسعه بخش صنعت و کشاورزی به طور جدی مد نظر قرار گیرد.

وی با قیاس چابهار با مناطق مشابه در منطقه انتقادی نسبت به نحوه مدیریت و تخصیص منابع آب داشت و گفت: برازنده نیست چنین مجتمع عظیمی در کنار دریا با مشکل آب برخوردار باشد و مسئولین باید در این خصوص هماهنگی بیشتری داشته باشند. وی ادامه داد عدم توجه به این موضوعات سبب می‌شود از کشورهای همجوار و مناطق مشابه عقب بیوفتیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان ضمن دعای خیر برای دست اندرکاران شهرک پتروشیمی مکران تلاش آنها را ستودنی دانست و ابراز امیدواری نمود به کمک همه بخش‌های مسئول در دولت و سایر ارگان‌ها این شهرک پتروشیمی زودتر به تولید برسد و شاهد تاثیر آن در اقتصاد کشور باشیم.

گفتنی است عبدالغفور ایران‌نژاد نماینده مردم شهرستان های چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی در توضیحاتی گفت ١٨ سال خشکسالی پیاپی در منطقه کشاورزی را به طور جدی با بحران روبرو کرده است و راه جبران این عقب افتادگی توسعه صنایعی همچون پتروشیمی مکران در منطقه است.

وی با اشاره به اشتغال حدودا ١٠٠٠ نفری در دوران کنونی ساخت در شهرک پتروشیمی مکران پروژه‌های عمرانی مکران را از هدایای مقام معظم رهبری به مردم این خطه دانست و توسعه سواحل مکران را ستود.

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]