جزئیات قطب سوم پتروشیمی ایران

جزئیات قطب سوم پتروشیمی ایران

www.mokran.ir/?p=3475

مدیرعامل پتروشیمی مکران، جزئیات قطب سوم پتروشیمی ایران را اعلام کرد.

ارائه مدل اقتصادی برای سرمایه گذاری در طرح های چند میلیارد دلاری، بدون استفاده از ردیف بودجه و با مشارکت صندوق های بازنشستگی، بانک ها و سرمایه گذاران خصوصی برای ایجاد قطب اقتصادی صادرات محور از ویژگی های منحصر به فرد هاب سوم پتروشیمی کشور در سواحل مکران است.

به گزارش تابناک، محمدرضا موثقی نیا مدیرعامل پتروشیمی مکران یکی از اهداف اصلی این مجموعه را آبادسازی سواحل مکران اعلام کرد و با توجه به استعدادها و امکانات بالفعل و بالقوه این منطقه، آینده درخشانی را برای آن پیش بینی و مدل اقتصادی این مجموعه را الگویی برای جذب نقدینگی، جلب سرمایه های ایرانیان و سرمایه گذاران خارجی دانست.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با به کارگیری جدیدترین تکنولوژی ها و کامل ترین استانداردها، این هاب جدید پیشرفته تر و منسجم تر از دو هاب قبلی (عسلویه و بندر امام) احداث شود.

موثقی نیا با تاکید بر لزوم رعایت کلیه مقررات و الزامات ملی در این مجموعه صنعتی، تاکید کرد: بهبود شرایط زندگی مردم منطقه از اولویت های این شرکت در مراحل مختلف طراحی و اجرا است.

سایت پتروشیمی «مکران» در چابهار نخستین هاب بزرگ پتروشیمی کشور است که بدون سرمایه گذاری دولت و با مشارکت بخش خصوصی در حال اجرا است.

این طرح در سه فاز و با سرمایه بالغ بر ۱۵ میلیارد دلار و در مدت ۱۰ سال به بهره برداری می رسد. این پروژه دارای ۹ سرمایه گذار کاملا خصوصی، دو بانک و سه صندوق بازنشستگی کشور است.

در پایان فاز۳، در مجموع حدود ۲۰ میلیون تن محصولات جامد و مایع پتروشیمی از این شهرک صادر خواهد شد و بالغ بر ۱۶۰۰۰ فرصت شغلی مستقیم ایجاد خواهد نمود که اولویت در بکارگیری متخصصین و کارگران بومی است.

امیدواریم همزمان با احداث این واحدهای پتروشیمی، شاهد شکوفایی و رونق اقتصادی در منطقه و ارتقای سطح زندگی هموطنان در این استان باشیم.

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]