ساخت و تجهیز مدرسه 6 کلاسه در روستای بجوکان توسط پتروشیمی مکران

ساخت و تجهیز مدرسه 6 کلاسه در روستای بجوکان توسط پتروشیمی مکران

www.mokran.ir/?p=3693

روستاهای بجوکان بالا و پایین با ۵۶ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ نفر در یکی از مناطق صعب‌العبور منطقه چانف از توابع بخش لاشار شهرستان نیکشهر واقع شده که با تلاش معلمان روستا و همت پتروشیمی مکران این روزها صاحب مدرسه‌ای شده که در نوع خود جالب است.

به گزارش تابناک، مدرسه محمد امین روستای بجوکان منطقه چانف از توابع بخش لاشار شهرستان نیکشهر در جنوب استان سیستان و بلوچستان به همت شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران ساخته و به دانش‌آموزان این مدرسه اهدا شد.

این مدرسه ۶ کلاسه در زمینی به مساحت ۱۴۴ مترمربع دارای امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، ۲ باب دفتر مدیریت و نمازخانه می‌باشد و با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال توسط شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران ساخته و تجهیز گردید.

نکته جالب توجه در خصوص ساخت این مدرسه، افزایش ۳۰۰ درصدی تعداد دانش‌آموزان دو روستای بجوکان پس از ساخت مدرسه جدید است، به نحوی که پیش از ساخت این مدرسه و با توجه به کمبود فضای آموزشی و غیر استاندارد بودن آن، تعداد دانش‌آموزان ۳۰ نفر بود که با ساخت مدرسه جدید تعداد ۶۵ نفر از جاماندگان از تحصیل به مدرسه بازگشتند و تعداد دانش‌آموزان به ۹۵ نفر رسید.

بجوکان بالا و بجوکان پایین از دورافتاده‌ترین روستاهای منطقه چانف و در یکی از مناطق صعب‌العبور و فاقد راه دسترسی مناسب قرار دارند که این موضوع مشکلات آموزش و تحصیل این افراد را چندبرابر نموده است که در گزارشات مجزا به آنها پرداخته می‌شود.

شایان ذکر است شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران، مجری ایجاد زیرساخت‌های شهرک پتروشیمی مکران در چابهار از سال گذشته و از طریق شرکت خط لوله انتقال گاز مکران نسبت به احداث خط لوله انتقال گاز طبیعی از ایرانشهر به چابهار اقدام نموده است و در مسیر احداث خط لوله، با توجه به محرومیت شدید منطقه، در راستای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی نسبت به انجام این قبیل امور عام‌المنفه اقدام می‌نماید.

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]