سازمان حفاظت محیط زیست: قطب سوم پتروشیمی کشور، حامی محیط زیست است

سازمان حفاظت محیط زیست: قطب سوم پتروشیمی کشور، حامی محیط زیست است

www.mokran.ir/?p=3553

به گزارش ایرنا، اشرفعلی حسینی سه شنبه ۱۳ بهمن ماه درهمایش روز بین المللی تالاب ها در دانشگاه آزاد اسلامی چابهار اظهار داشت: این همایش با هدف آشنایی بهتر شهروندان، خصوصا شوراهای اسلامی، دهیاران و همیاران از آلودگی های زیست محیطی با همت شرکت پتروشیمی مکران در این شهرستان برگزار شد.
وی ادامه داد: دوم فوریه میلادی (۱۳ بهمن) طبق کنوانسیون جهانی رامسر روز جهانی تالاب ها نامگذاری شده است و به کوشش نهادهای مردمی و تلاشگران محیط زیست در نقاط مختلف جهان برنامه هایی در این زمینه برگزار می شود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست چابهار گفت: این آیین در این شهرستان با شعار ‘تالاب ها برای آینده ما و معیشت پایدار’ با حضور جمعی از شوراهای اسلامی، دهیاران و مدیران پتروشیمی مکران برگزار شد.
حسینی به خدمات زیست بوم تالاب در معیشت مردم محلی اشاره کرد و افزود: سیاست های سازمان حفاظت محیط زیست در جهت حفظ و حمایت از تالاب ها با رویکرد مشارکت محلی برگزار می شود.
وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان با دارا بودن هفت تالاب ثبت شده میزبان انواع گونه های منحصر بفرد گیاهی و جانوری است، افزود: تالاب لیپار و خور باهوکلات از تالاب های چابهار هستند که محل سکونت تمساح های پوزه کوتاه (گاندو) بوده و نقش بسزایی در معیشت مردم محلی دارند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست چابهار گفت: کارشناسان محیط زیست اجازه نمی دهند طرح های صنعتی که آلودگی زیست محیطی برای طبیعت، دریا و زمین داشته باشند، اجرا شود.
در این همایش کارشناسان و مدیران محیط زیست شرکت پتروشیمی مکران راه های مدرن حفظ محیط زندگی خصوصا تالاب ها را برای دهیاران و شوراهای اسلامی چابهار تشریح کردند و به اهمیت تعامل صنعت و مشارکت مردمی در راستای مسئولیت اجتماعی صنایع تاکید کردند.
دهیاران و شوراهای اسلامی نگرانی و سئوالات خود را در زمینه آلودگی های زیست محیطی، طرح های صنعتی در حال اجرا و شرکت پتروشیمی مکران در چابهار مطرح کردند و پاسخ لازم را از سوی کارشناسان محیط زیست و شرکت پتروشیمی دریافت کردند.
شرکت توسعه نگین مکران با اهداف احداث شهرک پتروشیمی مکران در زمینی به مساحت هزار و ۲۰۰ هکتار در پیکره هشتم صنعتی صنایع سنگین منطقه آزاد چابهار در حال ساخت می باشد.
شهرک پتروشیمی مکران شامل طرح های اوره آمونیاک، متانول، متانول آمونیاک، انواع پلی اتیلن، آروماتیک، MEG، MTP و کریستال ملامین است.
چابهار در ۷۰۰ کیلومتری جنوب زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان (مکران) واقع شده است.

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]