سرمایه‌گذاری کره جنوبی در شهرک پتروشیمی مکران

سرمایه‌گذاری کره جنوبی در شهرک پتروشیمی مکران

www.mokran.ir/?p=3562

همایش همکاری اقتصادی ایران و کره با حضور جو هیونگ هوان وزیر تجارت کره جنوبی، سئونگ هوکیم سفیر کره، محسن جلال پور رئیس اتاق بازرگانی ایران، کیم جونگ گوان نایب رئیس انجمن تجارت بین المللی کره، ولی الله افخمی رئیس سازمان توسعه تجارت، حامدعلی مبارکی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و مدیرعامل شرکت پتروشیمی مکران در هتل بین المللی آزادی با حضور برترین های اقتصادی کره و ایران برگزار و در این نشست سه قرارداد توسعه زیر ساخت های شهرک پتروشیمی مکران بین شرکت های ایرانی و کره ای به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی مکران در نشست مشترک سرمایه‌گذاری ایران و کره‌جنوبی با حضور وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی و به همت اتاق بازگانی تهران، اگزیم بانک کره و سفارت کره‌جنوبی در هتل پارسیان آزادی، دو طرف ایرانی و کره ای به بیان ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود در حوزه‌های مختلف اقتصاد پرداختند. این نشست در حالی برگزار شد که اَبَرشرکت‌های کره‌ای مانند هیوندایی، ال‌جی، سامسونگ و دوسان نمایندگان خود را به تهران فرستاده بودند و بیش از ۲۷۰ شرکت و فعال اقتصادی ایرانی نیز از این دیدار مستقیم استقبال کردند.

در چارچوب یکی از تفاهمنامه های صورت گرفته در این نشست که به امضای تیرداد علایی مدیرعامل شرکت آب نیروی مکران (متولی ساخت و راه اندازی یوتیلیتی متمرکز شهرک پتروشیمی مکران) و مدیران شرکت دوسان کره جنوبی رسید، تامین مالی، طراحی، ساخت و تجهیز واحد نیروگاه، واحد برداشت و برگشت آب دریا، واحد کولینگ تاور، واحد آب، واحد تصفیه فاضلاب، واحد ساختمانهای غیر صنعتی و واحد ایستگاه تقلیل فشار گاز توسط شرکت دوسان صورت می گیرد.
بر اساس این گزارش، شرکت دوسان کره جنوبی تامین کننده مالی و خدمات فنی- مهندسی است که تمایل دارد نسبت به تامین مالی و انجام طراحی، تامین و ساخت یوتیلیتی شهرک پتروشیمی مکران اقدام نماید.

شرکت خوشه ای دوسان که در سال ۱۸۹۶ در کره جنوبی تاسیس شده است، در بخش های مختلف مالی، صنعتی، نیروگاه و انرژی فعال است و با درآمد سالیانه بیش از ۲۱ میلیارد دلار، طبق اعلام مجله بیزنس ‌ویک در بین ۴۰ شرکت برتر جهان جای دارد.

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]