سرمایه گذاری 16 میلیارد دلاری برای ساخت مجتمع پتروشیمی مکران چابهار

سرمایه گذاری 16 میلیارد دلاری برای ساخت مجتمع پتروشیمی مکران چابهار

www.mokran.ir/?p=3636

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان گفت: مجتمع پتروشیمی مکران چابهار با ۱۲ تا ۱۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری در مدت هشت سال ساخته خواهد شد.

ماندانا زنگنه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح توسعه شهرک پتروشیمی مکران از جمله طرح هایی است که در نشست هیات دولت در مرکز سیستان و بلوچستان و انتخاب منطقه چابهار به عنوان هاب سوم پتروشیمی کشور به منظور تحقق بخشی از هدف های کلان توسعه کشور در زمینه صنایع نفت و گاز با مشارکت بخش خصوصی شکل گرفت.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه استقرار صنایع پتروشیمی در محدوده منطقه آزاد چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان تاثیر بسزایی در اشتغالزایی و اقتصاد منطقه و پیرامون آن در پی خواهد داشت مقرر شد با برنامه ریزی صحیح، توسعه در این منطقه همگام با اهداف توسعه پایدار و ملاحظات زیست محیطی استوار شود.
وی تصریح کرد: اوره آمونیاک، متانول، متانول آمونیاک، انواع پلی اتیلن، آروماتیک، MEG ، MTP و کریستال ملامین از جمله تولیدات مجتمع پتروشیمی مکران چابهار است.
مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان افزود: شرکت توسعه نگین مکران هم اینک در حال اجرای زیر ساخت ها و انجام عملیات آماده سازی شهرک پتروشیمی است و مقرر شده در یک برنامه زمانی حدود هشت سال ۱۲ تا ۱۶ میلیون دلار در این طرح سرمایه گذاری کند.
زنگنه گفت: در آخرین بررسی های صورت گرفته در این طرح بعد از اخذ مجوزهای لازم، مسیر انتقال آب آن در کارگروه مدیریت یکپارچه سواحل استان مورد تصویب قرار گرفت.

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]