سفیر هند: پتروشیمی مکران؛ مهم برای هند، جذاب برای سرمایه‌گذاران

سفیر هند: پتروشیمی مکران؛ مهم برای هند، جذاب برای سرمایه‌گذاران

www.mokran.ir/?p=3813

سفیر هند در بازدید از شهرک پتروشیمی مکران گفت مگاپروژه‌ شهرک پتروشیمی مکران فرصت‌های سرمایه گذاری بی شماری دارد و می تواند برای هند از جهات مختلف مهم باشد.

به گزارش خبرنگار تابناک سفیر هند در بازدید از شهرک پتروشیمی مکران گفت حجم کارهای انجام شده و طرح عظیم پارک پتروشیمی مکران نوید بخش آینده‌ای متفاوت برای چابهار است.

وی ضمن مقایسه دو بندر چابهار و گجرات در هند گفت علیرغم موقعیت نسبتا مشابه دو بندر و فاصله کوتاه با یکدیگر، بندر گجرات چون از نعمت گاز محروم است قابلیت راه‌اندازی طرح‌های عظیم پتروشیمی را ندارد و به همین سبب، امید است که با راه‌اندازی شهرک پتروشیمی مکران در چابهار، بخشی از نیازهای هند به محصولات پتروشیمی مرتفع گردد.

گدام دارمندرا ادامه داد: پتروشیمی و صنایع پایین‌دستی در چابهار می‌تواند برای سرمایه‌گذاران کشورهای همسایه جذابیت زیادی داشته باشد.

وی گفت: با توجه به انرژی ارزان و دسترسی به بندر و فاصله کم بنادر هند و چابهار به سرمایه‌گذاران هند در این زمینه اطلاع خواهیم داد تا زمینه‌های مشترک سرمایه‌گذاری را بررسی کنند و امید است در آینده‌ای نزدیک حضور سرمایه‌گذاران هندی در این مگا پروژه بیش از پیش باشد.

غلام‌رضا پناه معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار نیز از آماده‌سازی زیرساخت‌های هزار و ۲۰۰ هکتار زمین اختصاص داده شده به پتروشیمی خبر داد و افزود: مکانی برای تخلیه و انبار تولیدات پتروشیمی از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در بندر شهیدبهشتی اختصاص‌یافته است.

وی بیان کرد: جهت تامین یوتیلیتی مجتمع‌های پتروشیمی مستقر در شهرک پتروشیمی مکران، آماده‌سازی فاز نخست نیروگاه ۹۸۰ مگاواتی نیز با ظرفیت تولید ۱۴۰ مگاوات در حال آماده شدن است.

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]