شهرک پتروشیمی مکران چابهار ۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

شهرک پتروشیمی مکران چابهار ۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

www.mokran.ir/?p=3504

مدیرعامل شهرک پتروشیمی توسعه نگین مکران گفت: این شهرک که اینک از ۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است پس از تکمیل و بهره برداری نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه استان محروم سیستان وبلوچستان ایفا خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،محمدرضا موثقی نیا مدیرعامل شهرک پتروشیمی توسعه نگین مکران در نشست اعضای شورای راهبردی روابط خارجی اظهار داشت: شهرک پتروشیمی مکران در زمینی به مساحت هزار و ۲۸۰ هکتار در حال احداث است که برای هفت واحد پتروشیمی مجوز‌های لازم از سوی سازمان محیط زیست صادر شده است.

وی بیان کرد: مطالعات لازم اجتماعی انجام و نگرانی‌ها درخصوص آلودگی‌ها مرتفع شده است.

موثقی نیا  افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است پس از تکمیل و راه اندازی واحد‌های پتروشیمی ۶ میلیون تن محصول جامد تولیدی آن‌ها از طریق ریل به بندر شهید بهشتی منتقل شود.

وی ادامه داد: خط انتقال گاز مورد نیاز پتروشیمی نیز از طریق ایرانشهر به چابهار بطول ۱۴۵ کیلومتر در حال اجراست که تاکنون ۲۵ کیلومتر لوله گذاری آن انجام شده است.

مدیرعامل شهرک پتروشیمی توسعه نگین مکران چابهار افزود: مجتمع پتروشیمی چابهار هشت و نیم میلیون تن محصولات پتروشیمی نظیر آمونیاک، اوره، متانول، یوتیلیتی، اوره آمونیاک وغیره تولید می‌کند.

موثقی نیا گفت: چابهار بزودی قطب سوم پتروشیمی کشور خواهد شد و برای جانمایی آن پس از مطالعه هشت پهنه مکان فعلی مشخص شده است.

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]