فاز اول پتروشیمی مکران دو سال دیگر به بهره برداری می‌رسد

فاز اول پتروشیمی مکران دو سال دیگر به بهره برداری می‌رسد

www.mokran.ir/?p=3586

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از بهره برداری دو پروژه بزرگ گازرسانی به چابهار و افتتاح فاز اول شرکت نگین مکران با ۸۰۰۰ فرصت شغلی در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا ، عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با تشریح آخرین اقدامات در شهرک پتروشیمی نگین مکران اظهار کرد: پروژه شهرک پتروشیمی “نگین مکران” چابهار با تولید سالانه ۸.۵ میلیون تن متانول در فاز اول و با سرمایه‌گذاری ۱۸ میلیارد دلاری بخش خصوصی در پیکره هشتم منطقه آزاد چابهار در حال احداث است و با پیش بینی انجام شده فاز اول آن تا اواسط سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در فاز اول شهرک پتروشیمی ۴ مجتمع تولید متانول ساخته می‌شود که برای بیش از ۸۰۰۰ نفر در ۱۵ شرکت زیرمجموعه فاز اول اشتغال‌زایی می‌شود.

وی با اشاره به هدف‌گذاری نهایی برای تولید سالانه ۲۵ میلیون تن محصولات پتروشیمی در چابهار، افزود: عملیات اجرایی پتروشیمی نگین مکران سال ۹۱ و در قالب ۳ فاز آغاز شده که برآورد اولیه برای به اتمام رسیدن همه فاز‌های آن برای تولید ۲۵ میلیون تن محصولات پتروشیمی ۱۰ سال است.

کردی با اشاره به صادرات ۲۲ میلیون تن محصولات پتروشیمی به خارج از کشور از راه بندر چابهار، تصریح کرد: قرارداد اختصاص ۲۰ هکتار زمین در بندر “شهید بهشتی” چابهار برای احداث مخازن و پایانه‌ها به صورت اجاره به مدت ۲۰ سال بین سازمان بنادر و شرکت پایانه‌های نگین مکران منقعد شده است.

رئیس هیئت‌مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه خوراک اصلی مجتمع پتروشیمی چابهار از خط لوله گاز ایرانشهر تامین می‌شود، گفت: عملیات اجرایی خط انتقال گاز ایرانشهر- چابهار با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق منابع داخلی شرکت پتروشیمی نگین مکران به طول ۲۹۰ کیلومتر از اسفندماه ۹۵ آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود تا بهار ۹۸ به چابهار برسد.

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]