مدیرکل صمت استان: شاهد عسلویه‌ای مدرن و بزرگ در چابهار خواهیم بود

مدیرکل صمت استان: شاهد عسلویه‌ای مدرن و بزرگ در چابهار خواهیم بود

www.mokran.ir/?p=4300

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در نشستی با خبرنگاران به مناسبت روز ملی صنعت و معدن گفت: بر اساس آشنایی و برنامه ای که وجود دارد شاهد یک قطب دیگر وعسلویه ای دوم در منطقه ی چابهار خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار تابناک سیستان  وبلوچستان از محل این نشست، نادر میرشکار سپس به بیان وضعیت جامعی از صنایع جدید استان پرداخت. در ابتدا وی با پاسداشت ۱۰ تیر روز ملی صنعت و معدن این روز را به همه تلاش گران عرصه ی تولید و اشتغال تبریک گفت.

وی ابراز امیدواری کرد که با اجرای پروژه های بزرگ صنعتی استان از جمله پتروشیمی، سیمان و فولاد و طرح های کوچک که نشان دهنده ی فرصت سرمایه گذاری در استان است، کمک بزرگی به چرخه و زنجیره ی تولید شود.

میرشکار سپس به وضعیت شرکت های در حال پیشرفت و نزدیک به بهره برداری در مناطق مختلف استان از جمله قصرقند، رامشاد و سایر پرداخت.

وی احیای شرکت های تعطیل شده و تکمیل پروژه های که ۶۰ درصد تکمیل هستند را در اولویت خواند. میرشکار در این خصوص گفت ۱۴۳ شرکت در این زمینه وجود دارد که تا آخر سال ۲۵۰۰ نفر را به اشتغال می رساند.

در ادامه وی افزایش گمرک های رسمی استان را تسهیل کننده ی صادرات و اتفاقی مهم دانست وتکمیل زیر ساخت ها برای استفاده از ظرفیت های بسیار در زمینه صادرات، برگزاری نمایشگاه ها و هیئت های تجاری و… در بندر چابهار و مناطق اطراف پرداخت و از چابهار به عنوان مرز مهمی برای توسعه ی روابط یادآوری کرد.

در انتها در پاسخ به پرسش خبرنگار ما راجع به اهمیت پتروشیمی منطقه ی مکران در استان سیستان و بلوچستان و و نقش آن گفت:

قطعا بر اساس آشنایی و برنامه ای که وجود دارد شاهد یک قطب دیگر وعسلویه ای دوم در منطقه ی چابهار خواهیم بود.

وی در خصوص برکات قرارگیری سومین قطب پتروشیمی ایران در منطقه آزاد چابهار گفت اشتغالزایی حدود ۲۰۰۰۰ نفری توسط این صنعت در سومین قطب پتروشیمی کشور بسیاری از مشکلات را حل میکند.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان افزود با شناختی که وجود دارد ان شاالله شاهد اتفاقات بزرگی در منطقه ی چابهار خواهیم بود. به لطف خدا این روند با قدرت آغاز شده و برنامه ای که از ابتدا دیدیم اجرا خواهد شد و شاهد عسلویه ای دوم وحتی اتفاقی بزرگتر در منطقه خواهیم بود.

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]