مشاور عالی رئیس جمهور: پتروشیمی مکران موتور پیشران صنایع چابهار

مشاور عالی رئیس جمهور: پتروشیمی مکران موتور پیشران صنایع چابهار

www.mokran.ir/?p=4304

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در بازدید از شهرک پتروشیمی مکران و سایت مجتمع فولاد مکران در منطقه آزاد چابهار گفت نگاه ما به پتروشیمی فارغ از نگاهمان به سایر صنایع است و پتروشیمی و فولاد موتور پیشران، مشعل فروزان و پرچمدار سایر صنایع منطقه هستند.

اکبر ترکان و هیأت همراه با حضور در مجتمع شهرک پتروشیمی مکران و سایت کارخانه فولاد در منطقه آزاد چابهار با مدیران و پیمانکاران این پروژه گفتگو کرد.

اکبر ترکان در این بازدید گفت نگاه ما به پتروشیمی سوای نگاهمان به سایر صنایع است و امید است با راه اندازی سومین قطب پتروشیمی در منطقه آزاد چابهار به عنوان موتور محرکه سایر صنایع، شاهد رشد صنایع در منطقه باشیم.

وی که به همراه مدیرعامل منطقه آزاد چابهار و اعضای هیات مدیره آن سازمان در این بازدید حضور داشت ضمن تاکید بر تسریع در تعیین تکلیف واگذاری اراضی ساخت شهرک مسکونی پرسنل پتروشیمی مکران، از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار خواست ظرف ۲ماه تکلیف این واگذاری اراضی روشن شود.

مشاور عالی رئیس جمهور افزود این روزها اخبار خوب و دلچسبی از روند احداث خط لوله گاز ایرانشهر به چابهار (که به همت پتروشیمی مکران در حال احداث است) در رسانه‌ها شنیده می‌شود که سبب دلگرمی مردم، صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاران در جنوب استان می‌باشد.

گفتنی است موضوع توسعه سواحل دریای عمان (مُکران) کرارا توسط مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته است و بزرگترین پروژه صنعتی- تولیدی در طول سواحل مکران که از شهرستان سیریک در استان هرمزگان شروع و تا گواتر در مرز پاکستان گستره دارد، پروژه شهرک پتروشیمی مکران است که بعد از دو قطب قبلی پتروشیمی در ماهشهر و عسلویه، سومین قطب پتروشیمی کشور محسوب می‌شود.

در دولت یازدهم رئیس جمهور تا کنون ۲ مرتبه، معاون اول رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، وزرای دفاع، راه مسکن و شهرسازی، صنعت معدن تجارت، اعضای نهادهایی چون مجمع تشخیص مصلحت نظام، سازمان مناطق آزاد، معاونین وزارتخانه های مختلف مکرر از این قطب جدید پتروشیمی بازدید کرده‌اند که گویای اهمیت این صنعت در چشم‌انداز های اقتصاد سیستان و بلوچستان و کشور می‌باشد.

بعلاوه بازدید رئیس اجرایی دولت افغانستان، سفرای هندوستان، ژاپن، پاکستان، وزیر نفت هندوستان و سرمایه‌گذاران و صاحبان تکنولوژی از کشورهای عمان، هند، آلمان، ژاپن، فرانسه و… از این شهرک، گویای ظرفیت ایفای نقش فراملی و منطقه‌ای توسط این قطب نوظهور پتروشیمی می‌باشد.

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]