پتروشیمی مکران، چابهار را به هاب مهم اقتصادی کشور تبدیل می‌کند

پتروشیمی مکران، چابهار را به هاب مهم اقتصادی کشور تبدیل می‌کند

www.mokran.ir/?p=3663

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد گفت: چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران یکی از هاب‌های مهم صادراتی کشور در زمینه فولاد و پتروشیمی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مرتضی بانک، در جمع مدیران مجتمع پتروشیمی توسعه نگین مکران چابهار گفت: پتروشیمی مکران یکی از پروژه‌های ملی و منطقه‌ای است که می‌تواند چابهار را به هاب مهم اقتصادی کشور تبدیل کند.

او افزود: بخشی از مشکلات شرکت پتروشیمی مکران چابهار در مرکز کشور از طریق وزارت امور اقتصادی و دارایی پیگیری خواهد شد، این وزارتخانه رفع مشکلات پروژه پتروشیمی مکران چابهار را در برنامه‌های اولویت‌دار خود قرار دهد و در این زمینه ما نیز تلاش خواهیم کرد.

مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تصریح کرد: پتروشیمی مکران با استفاده از نیروهای متخصص در چابهار نمونه‌ای از اجرای سیاست‌های موفق اقتصاد مقاومتی در استان سیستان و بلوچستان است.

او عنوان کرد: این طرح اشتغال‌زا در توسعه منطقه و پویایی چابهار تاثیرگذار است، دولت توجه ویژه به چابهار دارد و برای تکمیل زیرساخت‌های آن همه تلاش خود را به کار گرفته است.

بانک با بیان این‌که از حضور سرمایه‌گذاران در بخش‌های صنعتی و تولیدی در چابهار حمایت می‌کنیم، گفت: هیچ مشکلی برای حمایت از صنایع بزرگ و کوچک در این منطقه وجود ندارد.

تصاویر مرتبط با خبر

بنر مناسبتی

آخرین اخبار شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

[html_block id="258"]